| Mirunaionela98 a întrebat:

Hei sad Va rog sa ma ajutati. Miercuri pe 13 mai am teza la matematica si am emotii enorme de pe-acum... mi-e tare tare frica. Nu vreau sa iau nota mica, 9 sau 10 vreau sa obtin. La algebra stiu dar mi-e frica ca la geometrie sa nu gresesc. Voi invata foarte mult weekendul acesta. Voi repeta dar stiu ca cu o zi inainte sunt total pierduta si incep chiar sa plang :'(. Ce sa fac sa scap de emotii? Va rog multe sfaturi. Multumesc sad!

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Si daca iei mai putin de 9 ce se intampla? Iti moare cineva? Iti spun eu, nu. Invata cat poti, nu face abuz, daca e sa iei nota mare, iei, daca nu, nu. Nu va mai stresati atat de la note mai copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gândit ca e o fisa marcata cu tuș de imprimantă? Nu păpușa, nu te speria e doar o fisa. Baftă.

| AllBeOne a răspuns:

Daca te pregatesti bine nu ai la ce sa iti faci griji, emotiile apar cand iti e teama ca nu iti vei atinge tinta care ti-ai propus-o