| farcasgiulia a întrebat:

Heii:* Am nevoie de un raspuns urgent. Care sunt personajele principale ale primului razboi mondial? Ofer funda plus vot. Cat mai repede :*:*

Răspuns Câştigător
| axeldavid a răspuns:

Arhiducele Franz Ferdinand
Kaiserul Wilhelm al II-lea
Împăratul Franz Joseph
Țarul Nicolae al II-lea

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Personaje principale? Dafaq

Aici e vorba de 2 aliante care au luptat : Antanta si Puterile Centrale.

| farcasgiulia explică (pentru IMC90):

Bine da profu meu nebun o zis sa scriem personajele principale

| danthe20 a răspuns:

In cadrul primului razboi mondial ai 2 aliante - antanta (marea britanie/imperiul britania, franta, Italia, Romania (din 1916 intra in razboi), imperiul tarist/rus) si de cealalta parte ai austro-Ungaria, imperiul otoman, Germania. coloniile imperiilor sunt si ele in razboiul mondial.
razboiul incepe ca urmare a faptului ca in Serbia de azi este ucis arhiducele austriac franz ferdinand. daca te-am ajutat, funda