| DanceIsInYourHeart a întrebat:

Heii! Am si eu o mica (mare) nelamurire.
Eu sunt in clasa a 8 a si am facut germana ca a doua limba iar la liceu vreau ca franceza sa fie a doua limba de studiu.
Este posibil? Sau voi fi obligata sa fac germana si la liceu?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu in locul tau m-as bucura sa invat germana ai sa regreti, cu germana ai viitor cu franceza ce faci ce viitor ai?

| Danzell a răspuns:

Nu esti obligata. dar trebuie sa stii franceza cat de cat, altfel nu te vei descurca la scoala

| BlackEyedGirl a răspuns:

Poti sa continui cu franceza, dar o sa iti fie foarte greu, ar fi bine sa stii cat de cat, adica profesorilor nu or sa le pese daca ai invatat sau nu franceza in generala asa ca or sa te tina in note mici.