| PerPum a întrebat:

La liceul Ion Neculce care este a doua limbă făcută în liceu? Germana sau franceza? Sau dacă am făcut germană Până acum tot germană o sa fac? Aș prefera să nu totuși

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Se fac ambele dar tu poti sa faci ce limba vrei. Eu am zis că am făcut germană în loc de franceză laughing și nu a fost nici o problema. O sa îți fie mai greu la inceput dar te vei descurca

3 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Orice liceu asigura si profi de franceza si de germana. Tu esti obligat sa faci limba pe care ai facut-o in gimnaziu.

| PerPum explică (pentru Kiwibibilă):

Da, dar am o prietenă care a făcut germană în gimnazială și la liceu face franceză

| LumiBo a răspuns:

Liceul, din cate stiu, are ambele limbi. Nu faci neaparat tot germana, poti opta pentru orice alta limba disponibila