| Andrutzikka a întrebat:

O sa trec in clasa a4a si v-as ruga sa imi spuneti si mie ce rechizite sa imi iau. Vreau raspunsuri cat mai explicite. Funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Diana10000000 a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca treci in clasa a 4 a trebuie sa-ti iei-caiete romana de clasa a 4 a,de matematica caiet cu patratele,un caiet de muzica,la istorie un caiet de romana,la geografie un caiet de geografie,la religie un caiet de romana, coperti de caiete si carti, manuale, atlas geografic, la engleza un caiet de romana, la toate materiile inagfara de geografie si muzica iti trebuie doua caiete de clasa a 4 a penar cu radiera,creion,pix,stilou,creioane colorate, carioci, foarfeca, lipici, corector, pic etc.Si la sfarsit un ghiozdan care sa tina. sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Cumpara si tu strictul necesar cateva caiete, penar...Dar mai bine stai si vezi ce va spune doamna invatatoare!

| DerekMontayne a răspuns:

Pai e simplu eu trec intra 6 dar...caiete romana,mate engleza,istorie,mgeografie,civica, biologie*stiinte ale naturi laughing*l.p.c(literatura pentru copi), caiete religie, 2 la toate cu exceptia l.p.c,religie,radiera,ascutitoare rigla pixuri cu gel penar nou,ghiozdan nou,stilouri noi,creioane trusa de giomrtrie,sa nu uitam de carioci si foarfece hartie colorata si hartie glase,hartie creponata,acuarele noi pensoane noi cu diferite varfuri,grooase susptire medium e.t.c.,foarfece cu forme,bloc de desen,desi nu e reghizita e folositoare,uniforma,pantofi,camasi albe,cravate,poate is cateva papioane,gel de par sau fixativ,daca esti baiat gel daca esti fata fixativ,le-am scris pentru ca eu folosesc fixativ oentru imi face parul, ce fixativul e doar pentru ete?winking,

Bafta la cumparaturi, cred ca ma aleg cu restul banilor nu; i asa?big grinwinking

Vreau acea fund plzz

| DerekMontayne a răspuns:

Da si tu o funda ma ca doar nu am raspuns degeaba

| lavinia148 a răspuns:

Caiete de alea mici de romana si matematica stilou pix creioane trusa de geometrie caiet de muzica etc. o si mie mi-a cerut caiet de biologi si geografie (ala de biologie mi la cerut pentru stiinta )funda?

| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ a răspuns:

Ce ti-ai luat si in clasa a 3-a big grin

| ioana1911 a răspuns:

Caiete dictando pentru ca vei avea materii precum : romana, civica, istorie, engleza, religie, optional. Caiete de mate, stilou, pix, creioane, acuarele, trusa de geometrie, penar, ghiozdan, caiete de geografie, bloc de desen si cam atat. funda?