| Mitsa a întrebat:

Heii` TPU!kiss
La engleza la sfarsitul fiecarui capitol avem cate un nou capitol din "Charlie and the chocolate factory". Iar acum am ajuns la alt capitol unde sunt 3 cuvinte care nu inseamna nimic. Profesoara ne-a dat ca tema sa inventam noi ceva ce ar putea fi acele cuvinte. Dar nu ceva ce exista deja![ex.: elefant, laptop...]. Cuvintele sunt: hornswogglers, snozzwangers si whangdoodles. Mentionez ca suntem la capitolul 6-The Oompa-Loompas. Eu m-am gandit la cateva traduceri dar nu stiu daca sunt bune. As vrea sa stiu cateva traduceri de la voikiss. Cea mai buna traducere[asa a zis profa.] ca va ramane asa si vom citi povestea cu traducerea cea mai buna. Cea mai buna traducere[asa zic eu.] va primi funda, iar restul vot!love struck
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mi-a placut lecia aia love struck da la noi in clasa cele mai bune idei pentru acele cuvinte au fost:hornswogglers=un mic irlandez malefic si snozzwangers= un mic pitic facut din jeleu

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Ce profesori incompetenţi, ce tactică... vă pune pe voi să inventaţi pentru că ea nu ştie ce înseamnă.
Cum a ajuns învăţământul românesc! Ce cunoscută mi se pare replica, ca să vezi thinking
Baftă!

pa, pa.

| SussieLex a răspuns:

Esti in clasa a6a nu?

doamnee! cat am adorat eu lectiile alea...am vazut si filmul...sincer bucura-te de ele cat mai ai ocazia:Xlaughing))

eu sunt intr-a8a,deci nu-mi mai aduc aminte prea bine...probabil acestea sunt denumirile piticilor alora"oompa loompas"

sper ca te-am ajutathappy

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Esti pe a 6-a, corect?

| Mitsa explică:

@EuXD da. sunt in clasa. a 6-a happy
@deutza si mie imi placelove struck. abia astept finalul smug
@aLisucuIsConfusedAboutTPUrevive pai nu le-am scris...asa ca le-am uitatlaughing. Sper sa imi aduc aminte daca nu primesc mai multe rasp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

M`am gandit putin...Eu sunt cu un capitol mai in spate big grin

Chiar nu`mi vine in minte nimic! Tu cum ai tradus? kiss

| corina_7117 a răspuns:

Sunt in clasa a 7a si nuimi aduc aminte sa fi intalnit cuvintele astea anul trecut

| Stefanya_Stefy_2000_vUGf a răspuns:

Sunt denumirile de la niste metale /
nu mai stiu cum se numeau dar sigur sunt denumirile de la niste metale