| DralyaDary a întrebat:

Hei, stiti cateva filme asemanatoare cu Charlie and the Chocolate Factory?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004), Chitty Chitty Bang Bang, Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971) Alice in Wonderland (2010), Tomorrowland (2015), Annie (2014)
Unul din preferatele mele: Mr. Magorium’s Wonder Emporium (2007), un film în care jucăriile prind viață.
https://www.youtube.com/watch?v=Grsk5tfoXvg

| TheRealFantasy a răspuns:

Filme tot cu Johnny Depp : Alice in Wonderland, The Imaginarium of Doctor Parnassus, Piratii din Caraibe chiar.
Cronicile din Narnia (sunt 3): "Leul, vrajitoarea si dulapul", "Printul Caspian" si "Calatorie pe mare cu zori-de-zi". Iese si al-4-lea cica, The Silver Chair (Scaunul de argint).
The Golden Compass
The Spiderwick Chronicles
Jumanji (e putin deplasat ca similaritate, dar aventura incepe intr-un mod similar, doar ca-i mai multa actiune, nu-i asa de dulce tot laughing )
The Labyrinth
Pan's Labyrinth

| Zdog a răspuns:

Buna, uite aici o lista :
James și piersica uriașă
Willy Wonka şi fabrica de ciocolată
Peştele cel mare ( 2004)
Edward Mâini-de-foarfecă