| lorylya19 a întrebat:

Heii TPU stiu ca mai sunt 2 luni din vacanta dar intreb de pe acum: ce sa imi iau la liceu? Geanta sau ghiozdan? Si cam cat ar fi costul rechizitelor pentru clasa a IX a?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul votez pentru ghiozdan. Inteleg ca esti fata si toate cele dar geanta nu ar trebui si ea sa fie pentru cand iesi in oras/la plimbare etc? Ghiozdanul este mai potrivit pentru scoala, parerea mea.
Rechizitele nu costa mult, acum depinde de pretentiile fiecaruia. (Adica cine stie ce caiete fistichii vrei)
La mine a costat un pic mai putin decat in clasa a 8-a. Manualele si caietele de exercitii au fost costisitoare, nicidecum rechizitele...

2 răspunsuri:
| DanielaFD a răspuns:

Eu una prefer ghiozdanul, depinde şi câte cărţi şi caiete o să ai la tine. În geantă nu încap aşa de multe chestii şi în plus o să te doară puţin şi umărul fiindcă o ţi pe umăr. Părerea mea este să îţi iei un ghiozdan. Costul rechizitelor, păi depinde şi ce îţi cere la liceu respectiv. Doar pentru rechizite o să ai nevoie de o sumă micuţă de bani, cam între 3-4 milioane. Baftă la liceu! :3

| Luisa20 a răspuns:

Hmmm... eu imi iau ghiozdan si costurile rechizitelor cred ca ar fi cam ca in clasa a8-a sau mai mari ca poate avem mai multe materii. Sper ca te-am ajutat big grin

Întrebări recente