| Ð0ℓySh a întrebat:

Hello,, Dupa cum stim, a inceput Postul cel Mare (Pastelui).
Sunt curioasa sa aflu cati sunteti cei care tineti sau nu post?
Si ce parere aveti despre "abtinerea trupeasca"?
Sunt sigura ca stiti la ce ma refer?

Ps, categoria pentru anunt am ales'o la nimereala.

Răspuns Câştigător
| ema69 a răspuns:

Toata stima si aprecierea mea pentru cei ce reusesc sa se abtina de la bucate,de la fapte rele,de la invidie, minciuni, etc.Am tinut si eu cateva posturi, insa cel ce azi a inceput nu stiu cum voi reusi sa il postesc.Voi incerca macar sa fiu cat mai buna, cat mai linistita si poate voi reusi chiar sa ma rog mai mult.Multa intelepciune va doresc atat celor ce reusesc sa posteasca cat si celor mai ispititi care nu reusesc acest lucru.

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Un credincios adevarat nu va zice niciodata nici ca tine post nici ca nu tine. Acest lucru nu este subiect de discutie, iar "abtinerea trupeasca" are zile cand se tine si in timpul anului, nu numai in posturi.

| Doddel a răspuns:

Eu nu postesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine tine numai sotia sau,ma rog, asa-mi spune mie, ca tine post si nu se poate pentru ca la mincare nu tine.Eu nu pot tine pentru ca,dupa trei zile, mi se cam umfla pantalonii in fata si nu-i frumos, cica.

| prideras a răspuns:

Eu postesc doar in saptamana mare.Cat despre abtinerea trupeasca tr sa te abtii tot postul da na...mai scapi asa intr-o seara intelegi tuwinking