| DubiDubiDuba a întrebat:

Hello! Este normal ca in clasa a 11a sa facem la romana multe studii de caz iar profesoara sa puncteze absolut orice greseala minora din punctul meu de vedere (adica de exemplu prima pagina unde scriem tema si alte chestii sau notele de subsol sau bibliografia)? Mie nu mi se pare normal pentru ca pana la urma conteaza ce scriem in referat dar profesoara ne spune ca astea sunt lucrari pentru master dar noi suntem la liceu profil stiinte naturale si nu cred ca o sa mearga cineva la facultatea de litere. Adica macar daca era profil de filologie dar nu e. Pe mine m-a innebunit profa asta. Va rog mult sa imi spuneti cam cum erau orele de romana la voi in clasa a 11a pentru ca eu nu mai stiu ce sa zic. Dau funda pentru raspunsul cel mai explicit. Multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Ohhh, ai acelasi ghinion ca mine...
Mi-a dat 9 la un test ca am scris, din intamplare, ''Hiperbola'' cu h mic la inceput de propozitie.

| DubiDubiDuba explică (pentru Just4Joker):

Of Doamne! Naspa de tine. De ce trebuie sa existe profesori din astia?

| Just4Joker a răspuns:

Habar nu am... Sincer, profesorii de romana nu sunt asa.
Pacat ca la mine in liceu se gasesc doar mici paraziti feminini care stiu doar sa critice si sa iti strice ziua.
Ma rog, m-au ajutat mult in viata, fara ei nu puteam ajunge la o facultate de medicina cu rezultate foarte bune...