| dari20 a întrebat:

Hello TPU! Care este diferenta dintere dezvoltarea si cresterea unei plante? pls

Răspuns Câştigător
| ComatoseWine a răspuns:

Cresterea se refera la marirea dimensiunilor plantelor in timp ce dezvoltarea reprezinta modificarile care apar spre maturizarea acesteia(aparitia unor organe vegetative suplimentare, aparitia organelor reproductive). Sper ca te-am ajutat!big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai
dezvoltare=evolueaza,se schimba, ii cresc flori.multe
crestere=creste mare, o sa aiba plantutze(puiutzi)

| EmmEmma a răspuns:

Din cate stiu o planta s-a dezvoltad cand este puternica da roade are multe minerale si substante hranitoare care ajuta la cresterea acesteia si uneori la majoritatea plantelor acele substante sunt folositoare si pentru noi iar cand creste este ca si noi in inaltime si tot o data se dezvolta deci cele doua au o legatura staransa una cu alta. Sper ca ai inteles ce ti-am spus big grinbig grinbig grin