| ɮʟօռɖɖα a întrebat:

Help. straight face Am luat in evaluarea nationala, la romana, o nota mica, mai exact 6, 65 sigh care ma socat foarte tare. Nu stiu ce sa fac, credeti ca ar trebui sa fac contestatie? Mi-e frica, ca imi poate scadea. Astept sfaturi.batting eyelasheskiss [fundita kiss]

9 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Daca tu crezi ca lucrarea ta nu a fost apreciata corect, da, e normal sa faci contestatie. Dar daca nu...

| Angelik_6250 a răspuns:

Daca esti foarte sigura de ce ai scris poti sa faci, dar sunt riscuri mari iti poate scadea media foarte tare pentru ca e corectata din nou "cu mare atentie" si poti lua nota mai mica.ai grija, trebuie sa fii sigura pe tine!

| BroascaCuElice a răspuns:

Eu am luat 6, 50 oh go on nu stiu eu nu fac contestatie pentru ca mai repede ti'o scade decat sa ti'o mareascaoh go on

| ToxicDump a răspuns:

Pai daca tu simti ca ai facut mai mult dai contestatie, dar daca nu da, dar ne zici si ce nota ai la mate?happy Dar in orce caz aici trebuie sa te gandesti mult. Eu am luat 7.30 si la cate greseli am facut ma bucur enorm... Dar tu trebuie sa stii foarte bine ce ai facut inainte sa dai contestatie.

| marcela290 a răspuns:

Fa contestatie daca esti sigur pe puterile tale si pe ce ai scris. fundabig grin

| AngiiiBlake a răspuns:

Si eu am luat 6.65 si mi`e frica sa fac contestatie.
Dar mai bine nu dau. Nu da nici tu pentru ca e posibil sa-ti gaseasca mici "erori". La matematica cat ai luat?

| AngiiiBlake a răspuns:

Si eu am luat 6.65 si mi`e frica sa fac contestatie.
Dar mai bine nu dau. Nu da nici tu pentru ca e posibil sa-ti gaseasca mici "erori".

| Ellayboy a răspuns:

Gandeste-te bine la ce ai scris in lucrare si la punctajele acordate, si daca tu crezi ca ai scris mai mult de 6, 65 atunci poti sa faci contestatie, poate ca sa facut o greseala cand a fost corectata...si eu cand am dat testul national am facut contestatie si nota mi-a ramas aceeasi, deci lucrarea mea a fost bine corectata, dar fii atenta ca daca ai facut mai putin de atat...s-ar putea sa iti scada. Mult succes!

| ana5792 a răspuns:

Poti sa faci contestatie. Nota nu ti-o vor micsora ci mai degraba pot sa ti-o mareasca.

Întrebări recente