| Riri a întrebat:

Help! Am terminat o clasa cu profil filologic,si as dori sa urmez o facultate bazata tot pe limbi straine,in Cluj.O prietena mi-a sugerat sa ma duc la relatii internationale,dar eu stiu ca acolo se pune baza pe istorie,insa ea ma tot contrazice.M-as fi dus la litere,dar stiu multe persoane care au regretat,deoarece e o facultate foarte grea. Unde sa ma duc? mai am doar cateva zile sa ma hotarasc.
P.S. media de la bac e 8, 43,unde am sanse?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba faci litere, specializare in functie de preferinte: daca vrei traduceri faci LMA, daca vrei literatura, faci Limba si Literatura.
Cu media aceasta probabil ca vei intra la taxa la UBB la litere, sau se da si admitere?
Oricum, daca vrei limbi straine, mai bine litere.