| aleix a întrebat:

Dupa profilul filologie specialitate engleza - franceza, daca doresc sa devin traducator, stewardesa ce facultate ar trebui sa fac? mai ales pentru stewardesa.Stiu ca de la Facultatea de Litere devii profesor. De la Facultatea de Relatii Internationale ce optiuni ai? As dori sa stiu daca este greu si cate limbi straine sunt necesare. -As dori sa raspunda cineva care stie sigur despre ce e vorba.

2 răspunsuri:
| maduts a răspuns:

Daca vrei sa te faci stewardesa trebuie` sa faci un curs special pentru insotitori de bord dar costa 2000 de euro crying(
iar ca sa devii traducator trebuie sa te inscrii la facultatea de limbi straine din buctongue
pa:*