| anonim_4396 a întrebat:

HELP! Maine (luni) incep examenele (stau in anglia). sunt clasa a 7-a si maine dau la english si history.ieri mi-am petrecut toata ziua sa invat la engleza si istorie si cred ca stiu perfect dar aseara am avut un vis eram la scoala si mi-a dat the exam paper si erau intrebari de care nici nu auzisem din astea ciudate rau ce credeti plz ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac sunt foarte stresat si mai vine si tata la mine si zice astept rezultate de la tine ma enerveaza plz ajutor

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Cel mai bine, trage aer in piept, si calm down happy toate se rezolva, daca stai stresata exista riscul sa greseti mai mult decat este permis, trebuie sa ai mintea limpede pentru examen.

ceea ce ai visat tu nu are legatura cu examenul este doar ideea ta de frica pentru acesta, daca stai si te gandesti la acel vis o sa ramai stresata, incearca sa iesi putin in parc sa te relaxezi astazi (nu incerca sa mai inveti), lasa creierul sa se odihneasca pentru a putea avea acces la informatile pe care le-ai invatat.

nu te mai gandii la ce vor cei din jurul tau, si gandeste-te la ceea ce vrei tu.

bafta si astept sa ma anunti ce ai facut

4 răspunsuri:
| Catalin_4582 a răspuns:

Ms foarte mult a fost usor mersi tuturor

| Laurentizyu a răspuns:

Fi linistit!(A)s-a intamplat din cauza stresului.nu este vorba ca nu ai stiut, ci doar fiind foarte stresat(a) ca sa iei si nesigur(a) pe tine, mintea iti joaca feste.axeaxa-te pe ce ai invatat si ai incredere ca totul va fi binewinking

| atianin a răspuns:

Esti stresata visul nu arata altceva decat stresul la care esti supusa ar trebui sa te relaxezi astazi.

| dragutza_6946 a răspuns:

In primul rand stai calma, in adoilea rand nu ai de ce sa te temi daca ai invatat mult succes!