| 2Names a întrebat:

Help me! Repede o compunere cu titlul,, Copii in lumea imaginatiei``. Mersi. Vot + Funda.

Răspuns Câştigător
| JustMe4ever a răspuns:

Am una Lumea in care as vrea sa traiesc daca esti intresata da`mi add sa ti`o dau just_kory. 4ever
p.s. am castigat locul 1 la un concurs cu ea

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fa-ti ma tema...

| madddd a răspuns (pentru Apache):

O sa si-o faca dar cu ajutorul nostru ( asa se presupune).

| mehanna2000 a răspuns:

iti fac eu: Impresionat de viata nefericita a multor copii necajiti, sper că cineva se va gândi si la ei, încercând să le facă viata si mai ales copilaria cât mai frumoasă şi lipsită de griji si nevoi. Copii ca si mine - Dincolo de aparenta realitate exista o lume a sentimentelor si trairilor intense de unde ne extragem esenta continuitatii pentru a putea supravietui obstacolelor vietii.Copii ca si mine. Toate gandurile marete, toate inventiile cu adevarat importante au izvorat din sufletul unui copil care a visat sa-si depaseasca conditia si sa impresioneze lumea demonstrand astfel ca evolutia societatii depinde de ambitia visului unui copil.Sunt copii care trebuie sa lupte pentru apararea propriilor drepturi, copii pentru care dragostea inseamna atat de mult tocmai pentru ca le lipseste. Copii au felul lor de a vedea lumea si sunt singurii carora nu le este frica de viitor.Isi zidesc fericirea pe visuri iar povestile in care binele invinge raul fac parte din realitatea lor. Acesti copii au nevoie doar de o sansa pentru a-si demonstra valoarea.E atat de greu sa ajungi la sufletul unui copil insa e o aventura care merita intr-adevar traita.Copii detecteaza artificialitatea, minciuna si egoismul, oricat de mult ai incerca sa-ti maschezi atitudinea. imaginatia poate sa fie exprimata prin mai multe moduri iar copiii au o cale mult mai buna sa ne arate asta. succes!

| ioana_6147 a răspuns:

O lume minunata cu zambete si rasete de copil.
IN acea lume ete mult soare cu raze ce stralucesc minunat.
Florile parca-i zambesc cu multa voiosie si bucurie.
Pe care le poate avea sufletele pe care noi le numim copii.
toate acestea noi lenumim minunata si plina de imaginatie copilarie.

| FilipRye a răspuns:

Ai imaginatie folosestete de ia!