| Ancutzaaaa a întrebat:

Hey! Am primit la istorie o tema in care trebuie sa gasesc pe cineva mai in varsta care sa imi povesteasca cate ceva din perioada razboaielor si perioada postbelica...eu nu am pe nimeni destul de in varsta si m-as bucura daca voi m-ati putea ajuta, daca aveti bunici, strabunici. Trebuie ca "interviul" sa fie destul de lung dar orice este bine venit!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Si cine crezi ca-ti va scrie aici o poveste?
Acest gen de intrebari fac parte din categoria : Teme Scolare si sunt interzise pe acest site - daca mai postezi astfel de intrebari vor fi raportate iar dupa 3 raportari iti pierzi contul! Prima se iarta! Banuiesc ca e prima... happy

| Erick1 a răspuns:

Cauta un documentar pe youtube despre deportarile in Siberia, este in romana, acolo sunt multe povesti incredibile