| Tanasiri a întrebat:

Hey, as dori si eu niste informatii despre facultatea de litere UBB din CLuj (admitere si ce limbi trebuie sa stiu ). Daca este cineva la aceasta facultate as dori niste informatii daca se poate happy

Răspuns Câştigător
| Peoplehelpthepeople a răspuns:

Hey! Depinde ce limbi de studiu iti alegi. De exemplu, la engleza si la germana, nivelul de admitere este destul de avansat. Iar in cazul in care vrei ca limba de studiu o limba mai rara gen chineza, coreeana, norvegiana etc, examenul il sustii la limba engleza sau in cazul in care stapanesti una dintre acele limbi, poti sustine examen chiar la acea disciplina. Baftaa! big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, in special la admitere si afli tot ce te intereseaza.

| Tanasiri explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat pe site-ul oficial, doar ca eu inteleg mai bine cand imi explica cineva...pe scurt prefer informatii de la cineva care stie exact ce se cere acolo happy

Întrebări recente