| vlad_2650 a întrebat:

Hey, buna, cum sa pot sa fac sa invat mai simplu si mai repede pentru. examenele din vara(pentru. admiterea la liceu), nu prea ma pricep la matematica si am nevoie de o nota cat mai mare pentru. ca sa intru unde vreau, o sa incep sa fac si pregatire la mate.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Simplu, nu mai sta pe net și învață, scrie, citește, etc.
Mult succes.
Pa, pa.

| Luluu_1676 a răspuns:

Hey`Vald.pai nu trebuie sa inveti 24 din 24. Uite eu zic sa ai o alimenatie echilbrata, odihna si esti cat mai relaxat.
De ex. eu cand invat ascult melodile care imi plac[nu neaparat alea lente, relaxante sau mai stiu eu cum].si incerc sa retin o parte dupa care trec la alta.la finalul zilei repet din nou ca sa fi sigur ca ai retinut.si daca faci preagatie la mate e bine. Incearca sa faci cat mai multe exerciti.Sa pui in practica teoria.Succes.Funda?:X