| TwilightSaga4Ever a întrebat:

Hey happy
La profilul mate`info care optiune vi se pare cea mai buna? (engleza-intesiv, info-intesiv sau mate-info simplu )
App ce se studiaza la mate-info?
Funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| adddaa a răspuns:

Engleza intensiv. Iti ofera posibilitatea sa pleci in strainatate si, de asemenea, poti lua mai usor diferite atestate, pentru ca faci mai multa englezawinking
Dar daca iti place foarte mult info, poti sa mergi pe intensiv info.
La mate-info se studiaza aproape toate disciplinele din gimnaziu + logica, info si TIC.
Funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| LifeEndsWithADream a răspuns:

Buna! Eu sunt la profil mate-info simplu si nu am regretat ca am venit aici. La inceput am vrut sa dau la mate-info cu info intensiv, dar bine ca m-am razgandit. La info intensiv mi se pare ca au prea multe ore de info pe saptamana. In clasele mari (11+) au cate 7 ore de info pe saptamana. + 1 TIC (parca.). Noi la mate-info simplu, in clasa.IX-a am avut 2 info + 2 TIC, in X-a 2 info + 1 TIC, iar de anul viitor (Cls. a XI-a) vom avea 4 ore de info + 1 sau 2 TIC (inca nu stiu.). In rest, materiile au cam ramas la fel ca in generala, dintr-a X-a avem doar 3 ore de romana, nu 4 ca inainte, 4 ore mate, 3 fizica, 2 chimie, 2 limba 1 (la mine Engleza) + 2 limba 2 (Franceza) si toate celelalte materii. In fiecare zi avem orarul pana la ora 2, ceea ce e bine happy
La mate-info-engleza este iarasi fain daca iti place engleza, mie mi-ar fi placut, insa in generatia noastra nu s-a facut acest profil. Si acolo orarul este cam acelasi ca la mate-info simplu numai ca au 5 ore de engleza + 1 istoria/geografia Angliei.
Daca mai vrei cateva detalii, poti sa-mi trimit un mesaj aici pe TPU. Multa bafta in alegere! happy

| robbytz11 a răspuns:

Profilurile de matematica-informatica sunt cele mai grele, tu poti alege cam pe ce ai vrea sa continuii daca vrei informatica care toti zic ca este cautata dar dupa parerea mea esta intr-o scadere cautarea ei alegi profilul de matematica intensiv, la fel si cu celelalte.
Normal ca daca se numeste mate-info se studiaza din greu matematica si informatica.

| denymarya28 a răspuns:

Engleza-intensiv