| IloncaStufaru a întrebat:

Hey, puteti sa ma ajutati? Am nevoie de cateva propozitii ca sa le analizez. Nu conteaza de care. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| MitzaaRulzz a răspuns:

Hei
O sa iti dau cateva exemple aici:

1. Ana mananca trei mere si doua caise.
2. Soarele straluceste pe cerul senin.
3. Calculatorul alor mei este virusat.
4. Cainele l-a muscat pe stapanul lui.
5. Maria si Catalin asculta muzica lor preferata.
6. Acestia canta, iar ceilalti ii asculta.
7. Eu nu stiu sa imi fac temele.
8. Biblioteca mea e plina de carti interesante.
9. Am primit scrisoarea mult asteptata.
10. Astept cu nerabdare sa inceapa scoala.

Sper ca sunt de ajuns laughing Succes la teme! happy

1 răspuns:
| pilaf a răspuns:

1. Atunci când ploaia, în căderea ei, îi atinse obrajii, s-a produs acea contopire cu natura pe care o așteptase demult.

2. Când s-a hotărât să plece spre casă era deja prea târziu și motivele pentru care rămăsese în locul acela deja erau irelevante.

3. Nu se mai pomenise ca o fată de vârsta ei să vorbească cu atâta ușurință despre subiectul acela, destul de greu de abordat.