| Diana_7451 a întrebat:

Am nevoie de niste animeuri din astea mai romantice. Anume ceva mai,, dragut", de fete. Daca se poate sa le descrieti despre ce este vorba in cateva propozitii. Nu conteaza daca este supranatural, comedie daca are,...
Mersi Funda
XOXO

Răspuns Câştigător
| AAAA31 a răspuns:

Aishiteruze Baby (este vorba despre un adolescent popular care e foarte iubit de fete si antr-o zi i se lasa in grija verisoara lui de 5 ani pana mama ei se antoarce)

gakuen alice(este vorba despre o fata pe nume HOtaru, prietena ei pleaca din oras si ia pleaca in cautarea ei o gaseste la o scoala pentru oameni cu puteri super naturale si un profesor descopera ca si ea are puteri super naturale si este admisa in scoala)

gakuen alice( este vorba de doi adolescenti care se indragostesc si vor fi impreuna dar vor avea o multime de probleme in relatie din cauza trecutului, lui Yano)

Dazzle(O fată tânără pe nume Rahzel este brusc trimis de tatal ei pentru a vedea lumea e destul de interesant )

earl and fairy(este vorba despre Lydia Carlton doctor de zane viata ei ia o antorsatura de 180 grade cand il antalmeste pe Edgard, Lidia al va ajura pe Edgard sa gaseasca sabia care ar fi trebiut sa fie in familia lui)

Fruits Basket prezintă viața unei eleve de liceu, numită Tohru Honda, care a rămas orfana dupa ce mama ei a murit. Toharu locuia antr-un cort iar colegul ei de clasa Yuki Sohma o lasa sa locuiasca cu el si cu varul sau, la scurt timp dupa ce se muta Toharu descopera secretul familiei Sohma

Gravitation povestea în jurul unui cântăreț energetic, Shuichi Shindou, cu trupa lui, Bad Luck, și a încercărilor lui de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia.Intr-o seara Shuichi scria versuri si foaia a fost luata de vant ajungand la un barbat misterios care ai spune ca n-are talent asa si se intalmesc de mai multe ori din antamplare si Shuichi incepe sa devina interesat de barbatul acela Yuki

Kaichō wa curatenie-sama era o data un liceu pentru baieti cu foarte putine fete dar Misaki Ayuzawa devenind presedinta conliliului elevilor schimba scoala in una co-ed.ea lucreaza in secret part-time la o cafenea de servitoare, în scopul de asi ajuta familia totusi munca ei din greu si reputatia sa este pusa in pericol cand popularul si imposibilul Takumi Usui o vede imbracata in servitoare. animeul are o poveste de dragoste foarte frumoasa

La Corda d'Oro-Kahoko Hinoeste o studenta la un liceu care este impartit. o parte este cea cu clase speciale unde studenti invata numai muzica si o parte cu studenti normali. ea este o studenta normala pana cand al antalneste pe Lili o zana a muzici ea era singura persoana care putea sa al vada pe Lili acesta ai daruieste o vioara magica la care orcine putea canta

Kobato este o dulce, fată plin de viaţă, dragut, dar, de asemenea, extrem de naiv despre lumea din jurul ei. Ea are o misiune aceea de a umple sticla sa misterioasa cu inimile oamenilor pe care ai vindeca

Munto tv - Yumemi Hidaka este o fata de liceu car vete pe cer lucruri cudate pe care nimeni nu poate sa le vata. Munto este Domnitor din regatul magic gare cauta o persoana din lumea terestre pentru al ajuta sasi salveze regatul

NANA este voba despre doua fete cu acelasi nume cu aceiasi varsta care sa intalnesc in tren. amandoua asi cauta o casa si din antamplare se antalnesc din nou si ajung sa locuiasca impreuna

Ouran High School Host Club Seria o are în centru pe Haruhi Fujioka, o studentă bursieră la liceul Ouran, care, într-o zi, sparge o vază de 80, 000$ aparținând unui club gazdă numit Ouran, compus din șase băieți super-bogați (și superbi). Pentru a plăti înapoi daunele, ea este nevoită să lucreze pentru club, membrii acestuia confundând-o cu un băiat la început. Pentru că Haruhi a dovedit că are un succes foarte mare la fete, aceștia hotărăsc să nu dezvăluie faptul ca Haruhi este fată. Comedia romantică se concentrează pe relațiile din interiorul și în afara clubului

anca cateva anime bune: Paradise Kiss, Shugo Chara, Special A, Toradora(Ador), Vampire Knight, Vampire Knight Guilty, yamato nadeshiko shichi henge, Honey X honey drops, Hiyoki, MAcross frontier, princess lover, sola, Clannad, Clannad after story, angel Beats

4 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Buna!
-Itazura na kiss (o fata din liceu se indragosteste ajunge sa locuiasca cu baiat iubit dintr-o coincidenta,devin un cuplu o sa aiba si un copil)
-Bokura ga ita (o fata de liceu se indragosteste de un baiat,dar fosta iubita a baiatului muruse deci el inca nu vroia o reletie dar pana la urma au devenit un cuplu si dupa este povestea lor,cum merg la intalniri si altele)
-Lovely complex (in liceu era un baiat foarte scund si o fata foarte inalta porecla lor fiind Stan si Bran,fata ajunge sa se indragosteasca de baiat dar baiatul nu vrea sa fie cu ea deoarece vrea sa ramana prieteni ca inainte dar la un moment dat o sarut, i-ar apoi devin un cuplu)
-Kimi ni todoke (o fatra rusinoasa se indragosteste de baiatul care a ajutat-o sa se integreze in colectiv dar ea nu stie cum sa ii spuna dar pana la urma ei devin un cuplu deoarece si baiat o iubeste, devin cuplu abia in sezonul 2)
-Special A(un baiat este intotdeauna locul 1 iar fata locul 2 din cauza asta fata o ia ca pe o rivalitatate dar baiatul mereu oi ajuta cand are nevoie deoarece baiatul de fapt o place,in ultimul ep. este un sarut)
-Kaichou wa maid-sama (un baiat si o fata se cunosc,baiat mai mult isi "bate joc de ea" dar el de fapt o place, un sarut se intampla tot in ultimul ep.)
-Kyou koi wo hajimesu (din nou OVA, de data asta 2 si sunt superrrr exista si manga daca esti amatoare de manga te sfatuiesc sa citesti manga,o fata se indragosteste de un baiat "rau" dar acestia reusesc sa devin un cuplu in ova este vb decat despre Craciun,dar in manga,multe alte chesti)
-Boku wa imoto ni koi o suru (asta este decat o OVA dar este fantastica povestea :dragoste si romantism,un baiat se indragosteste de sora lui,iar acestia formeaza un cuplu,dar baiat pleaca la o universitate in Tokyo ca sa nu ii faca rau surori lui, deoarece erau frati si.nu era bine sa fie un cuplu)
-Zero no tsukaima (aici e complicat este cu magie si din astea dar cert este ca Louise s-a indragostit de Saito si ei se iubesc, o alta fata incearca sa il i-a pa Saito si tot asa nu am vazut inca tot, astept sa fie traduse big grin )
-Shugo chara (o fata se indragosteste dar baiatul iubeste pe altcineva ei petrec timp impreuna pentru a distruge ouale X.in fine trebuie sa te uiti ca sa intelegi...baiatul se indragosteste de ea,si se pare ca cealalta pe care o iubea era cainele lui, si pana la sfarsit cred ca intr-un fel devin cuplu)
-Ginban Kaleidoscope (o fata patinatoare,o sa aiba ca prieten un spirt, un baiat care a murit intr-un accident de masina,ea se indragosteste de el dar el trebuia sa plece pana la urma,dar ea a castigat un concurs dala impartant cu ajutorul lui)
-Gravitation (un baiat se indragostestre de un baiat,ei trec prin multe si ajung a fi un cuplu de gay)
-Inuyasha (asta este cu demoni in urma cu multe secole o fata din prezent ajunge acolo accidental,deoarece ea era urmasa din zilele noastre a celei mai mari preotese de pe atunci,ea din greseala distruge giuvaierul sacru,si lasa sa evadeze un juumate om jumate demon care vroia giuvaierul pentru el dar giuvaierul era distrus asa ca au mers impreuna sa caute toate bucatil, pe drum isi fac prieteni si dusmani, iar Kagome si Inuyasha o sa ajunga sa se iubeasca)
-Vampire Knight(o fata este indragostita de un vampir dar de fapt si ea este vampir decat ca vampirul din ea era adormit.acesta este trezit de vampirul pe are ea il iubeste,Kaname, si isi aduce aminte ca ei sunt frati, dar sunt meniti sa fie sot si sotie...la vampiri nu prea conteaza asta...si la sfarsitul sezonului 2 ei pleaca impreuna intr-o calatorie)

| Cella a răspuns:

Nana ^^ iti va placea garantez x3

| alissu a răspuns:

Ohh am o lista lunga :X
High School Of The Dead ( este cu niste zombi laughing )
Naruto
Fruit Basket ( niste oamenii se transforma in animale daca sunt imbratisati)
Bogura Ga Ita ( e foarte duuulce )
Vampire knight :X ( cu vampiri nobili.)
Gravitation ( este cam.+16)
Loveless ( titlul spune totul)
Vampire+Rosario ( o scoala de monstri...nimic neobisnuit laughing )

| Yoyo1912 a răspuns:

Winx club
-este un desen cu zane.ti-as spune mai multe dar nu vreau sati stric surpriza.