| Thotslayer98 a întrebat:

Hey.Sunt a VIII-a si ce ar trebui sa fac ca după liceu sa fiu asistenta medicala.(București)?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să te înscrii ( ACUM ) la un liceu cu specializare de "Ştiinţe ale Naturii"; apoi, după ce promovezi examenele de BAC, ai 2 variante :
* poţi să te înscrii la o Şcoală Postliceală, specializarea de asistent medical generalist ( faci 2-3 ani )
* poţi să faci o Facultate de Medicină, specializarea de asistent medical generalist ( faci 4 ani ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

Sa urmezi o facultate de medicina.