| KawaiiPotato310 a întrebat:

Hey there, la facultatea de litere Cluj ce examene trebuie sa dau pentru admiterea la engleza-japoneza (stiu doar engleza si trebuie sa stiu daca ar fi cazul sa incep meditati la franceza/germana)?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca regulamentul admiterii 2016 nu se va schimba( putin probabil!), pentru domeniul "limba si literatura " punctul 14-limba si literatura japoneza din tabelul din link : http://lett.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/regulament_admitere2016.pdf
poti sustine proba scrisa la acea limba straina la care ai un nivel avansat de cunoastere.Criterii de selectie : 50% media de bac si 50% proba scrisa la limba straina.