| NattyMadda a întrebat:

a-ti putea sa imi recomandati ceva carti bune pe care le-ati citit? gen: academia vampirilor, academia printeselor, emily the strange...sa fie carti interesante, de adolescenti.happydau funda pentru cele mai bune:*!

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna Madytzzza!
Eu iti recomand ce am citit pana acum(am 14 ani)
Colectia mea preferata no 1 este:

Amurg

Pur si simplu m-am indragostit de cartile din seria asta.Filmele au fost cam slabute, dar cartiile au fost extraordinare.

Dupa aceea no 2(tot o serie de carti):

Harry Potter

Ultimul volul m-a lasat cu gura cascata! O serie superba, JK e geniala!

Jurnalele unui vampir

Cronicile din Narnia

Amy pleaca in luna de miere

Sa incercam si ceva romanesc:

Ciresarii(toate volumele)

Morometii

Baltagul

Florin scrie un roman

etc

Eu ti-am recomandat ce ne-a recomandat si profesoara de romana sa citim.

Daca vrei mai multe de citit ai un link mai jos:
http://www.lucman.ro/librarie-virtuala/carte-pentru-adolescenti--i3514

Spor la citit!

9 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Mai bine zis de emo

| Shammal a răspuns:

Amurg (Twilight) de Stephenie Meyer sunt 4 carti : Amurg; Amurg: Luna noua; Amurg: Eclipsa; Amurg: Zori de zi.
Adrian Nuta - Ghidul Iluminarii Pentru Lenesi, o gasesti pe net, e alt gen dar e interactiva, interesanta si de adolescenti, o sa-ti placa

| Myuu a răspuns:

Eu am citit Twilight si sunt carti foarte bune, ti le recomand!

| Allemsp a răspuns:

Incearca niste carti de sandra brown

| Andreeaa56830 a răspuns:

Poti citi La medeleni, edmondo de amicis, mara, moara cu noroc si multe, multe alte carti
funda?

| sontzy a răspuns:

Jocurile foamei, jurnalele vampirilor, academia vampirilor, codul haosului din astea

| NattyMadda explică:

@Kronstadt da pentru mine sunt carti bune, chiar imi plac. fiecare cu gusturile lui. eu am pus o intrebare tu poti sa raspunzi la ea, dar nu sa critici. asa ca, vezi-ti de ale tale si nu mai critica. Fiecare are dreptul sa ii placa diverse lucruriwinking! have a good day!

| valentin12 a răspuns:

Pai poti citi twilight, eclipse, new moon, breaking dawn1 si breaking dawn 2.sa dai funda la cel mai bun ok?

| tannya24 a răspuns (pentru valentin12):

De fapt, Zori de zi din seria Amurg este doar o carte care se imparte in doua pari : Cartea Intii din perspectiva Bellei, Din perspectiva lui Jacob si Cartea a doua din perspectiva Bellei.