| Zanisoara a întrebat:

am dat simulare la romana si nu stiu daca iau peste 5, si profu vrea ca elevi pe care ii baga in examen sa ia 100% peste 5.Am media 6 pe primul semestru,daca ma lasa corigenta, nu e mai bine sa ii cer sa ma lase si repetenta, ca la anul sa o iau de la capat? La celelalte materi am 8-9-10.la mate am 9, doar romana nu imi place... Oricum la examen invat serios, acum nu prea am invatat ca...am am fost eu proasta -_- credeam ca stiu tot, dar m-am inselat. Eventual, pot sa ma transfer inainte sa ma lase corigenta?

1 răspuns:
| Moldoveanu_Elena_1990 a răspuns:

Daca ai medii asa mari nu se merita sa repeti clasa.Subiectele la simulari au fost foarte usoare si cred ca vei lua peste 5, dar daca nu vei lua incepe sa faci meditatii si apuca-te de invatat la romana ca sa ii demonstrezi profesorului ca merita sa dai examenul