| miriam0198 a întrebat:

Anul acesta m`am gandit sa ma duc cu colindul cu cativa prieteni la tara si sa cantam steaua. Imi puteti spune daca mai sunt alte cantece care se mai canta in afara de steaua sus rasare? Fuuuuuuuundoi

Răspuns Câştigător
| alabalaportocalala a răspuns:

Da mai sunt :capra(ai nevoie de costume)plugusorul(bici, clopotel)sau mai e sorcovalaughing
daca vrei iti spun eu capra dar plugusorul nu-l stiu:d

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Pai sunt o multime de colinde care se canta de Craciun. Uite gasesti aici:
http://www.versuri.ro/artist/mh_colinde.html

| Seby80 a răspuns:

Nu-i vorba de colind aici ma, ce faceti voi este cersit... adica numai pentru bani, daca acest obicei ar fi pentru placere, nu ar mai fi nimeni!

| miriam0198 explică (pentru Seby80):

Nu luam bani. La tara la mine oameni impart lucrurile pur si simplu ca asa se face, din omenie. Nu ma duc pentru bani

| Seby80 a răspuns (pentru miriam0198):

Te felicit daca este asa, la noi in sat, copii, daca vad ca nu ai bani, nu ar trece nici de-a naibi... de asta spun eu!

| alabalaportocalala a răspuns (pentru Seby80):

Da frate aceste colinde au inceput sa fie numai pentru bani!

| miriam0198 explică (pentru alabalaportocalala):

Parerea ta!