| AlcolicSmile123 a întrebat:

daca am 4 media la mate si 5 in teza, iese 4, 5 (5) si pot trece?
Yep...nu sunt foarte bun la mate e singura materie la care nu ma pricep

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Nu ramai. Profesorii nu lasa asa orisicum repetenti.

Sfatul meu: invata omule pentru viitorul tau, ca nu inveti pentru cineva, ci inveti pentru tinehappy.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca media notelor este 4 si ai 5 in teza atunci media ta calculata va fi de 4, 25, deci vei avea media 4 si ramai corigent daca pe sem.II nu vei avea media 6.
Media semestriala, la obiectele la care se da teza, se calculeaza facand media notelor, inmultind media cu 3, la rezultat se aduna teza si se imparte la 4.

| michelia a răspuns:

Notele din oral conteaza 3/4 si teza 1/4. Daca in oral ai fix 4 nu iti iese 5 cu teza, pentru ca nu ajungi la 4, 50.
Acum ai media 4, 25, deci 4.
Trebuie sa-ti corectezi notele!
Sau sa visezi ca profesorii nu lasa corigenti.

| CryChristiAN a răspuns:

Ce-i drept, macar te pricepi cat se treci clasa.

| AlcolicSmile123 explică (pentru CryChristiAN):

Da, dar pur si simplu ce as face nu vrea sa imi intre in cap.
Deci merge? _. pentru ca a scos la tabla ce-i corijenti si era o colega la catalog dupa mine, si a luat-o pe ea la tabla nu pe mine...Dar a spus ca e pacat sa raman._.

| CryChristiAN a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Nu ramai. Profesorii nu lasa asa orisicum repetenti.

Sfatul meu: invata omule pentru viitorul tau, ca nu inveti pentru cineva, ci inveti pentru tinehappy.

| UltraNATIV a răspuns:

4,25. Asa eram si eu cu matematica laughing. Calculam din timp cate note de 5 sau 6 imi trebuiau sa trec