| anonim_4396 a întrebat:

Daca as urma cursurile unui liceu pe biochimie as putea da mai departe pe o facultate de actorie? Sau trebuie sa merg neaparat pe un liceu de arte(arta actorului)? Ofer funda!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune.

| shegyi a răspuns:

Nu... liceul nu conteaza. poti sa faci liceu mate-info si sa mergi la medicina. si eu sunt in aceeasi situatie cu tine. vreau sa ma duc pe bio chimie sau mate inf si apoi mai departe pe parte de muzica

| shegyi a răspuns:

Nu. liceul nu conteaza. poti sa mergi la bio chimie si apoi la avocatura. intelegi? sper ca ti.am fost de ajutor...

| TiberiuPopovici a răspuns:

Indiferent de profilul liceului pe care il termini, poti urma cursurile oricarei facultati de teatru din tara. Pe timpul liceului, poti sa faci cursuri de actorie particulare ca sa te pregatesti pentru admiterea la facultate. Iti recomand din tot sufletul Cursurile Metamorfic despre care poti sa citesti pe www.metamorfic.ro ca sa iti faci o idee...

| tupuiointrebare a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar fi mai bine si te-ar avantaja sa mergi la un liceu de arte daca esti 100% sigur ca te vei duce spre actorie du-te la liceul de arte.Dar daca liceul de bio-chimie e mai bine-vazut, medii mari, etc... du-te acolo.Nu este neaparat sa tii cont de ce am zis dar o sa-ti fie mai usor la facultate.