| MădălinaDinu a întrebat:

în liceele in România este obligatorie limba franceză? Voi face Colegiul National I.C Bratianu din Pitești, acolo se predă franceză? Este obligatorie sau putem alege să facem altă limbă sau să n-o facem deloc?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fiecare liceu are în programă anumite limbi străine care se studiază ( la liceul respectiv )!

În cadrul Colegiului Naţional I.C. Brătianu din Pitești se studiază engleză, franceză şi germană - vezi linkul oficial :
http://www.colegiulbratianu.ro/

Toate cele bune.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Limbi se aleg din generala ce ai facut aia faci si in liceu in rest nu stiu de Pitesti etc.