| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca exista un fel de culegere pentru matematica in care sa fie problemele si dupa sau la sfarsit rezolvarea completa a acestora? Pt clasa a 7-a!

Răspuns Câştigător
| deliaaaaa a răspuns:

Sall da exista eu am avut anul tecut si scria pe ea: mate 2000 pentru clasa a 7 (sunt pe semestre sem 1 si sem 2) la spate au niste rezolvari super si e de la editura comper...sau poate fii una cu problemesi exercitii mai complexe(grele) care este de la clubul matematicienilor matematica pentru clasa a 7 tot pe semestre(sem 1 si sem2) sper sa-ti fie de foloskiss

| deliaaaaa a răspuns (pentru deliaaaaa):

Si cea de la clubul matematicienilor are rezolvari si la algebra si la geometrie

1 răspuns: