| xDanny15 a întrebat:

Sunt clasa a9a si de la anu' vreau sa nu mai fac ora de religie,ce trebuie sa fac, am inteles de la colegi ca trebuie sa fac o cerere dar am cateva nelamuriri.
1.Cum ar trebuii sa arate cererea?
2.Trebuie sa o depun la secretariatul scolii?
3. Cererea trebuie sa fie semnata si de diriginte?
4. Poate sa-mi respinga cererea?
App...dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| annakarenina a răspuns:

Nu ti se poate respinge cererea atat timp cat ai un motiv, acela fiind chiar simplul fapt ca esti ateu. Cererea este una normala, insa ar trebui sa vorbesti cu profesorul de religie la inceputul anului, in general, se dau niste foi pe care le completezi pentru a nu face religie chiar de catre acesta daca soliciti. In general, aceasta cerere se da profesorrului de religie sau dirigintelui, care, daca este necesar, o depune la secretariat. Cel mai sigur este sa te consulti cu dirigintele.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu este necesara o cerere daca NU VREI sa faci religia, este necesara cerere daca VREI sa faci religie.

| Tata12 a răspuns:

Ar trebui sa te rogi mai mult

Întrebări recente