| aallyynnuuttzzaa a întrebat:

trebuie sa trec in clasa a9a si vreau sa intreb daca la inceput se dau testele alea initiale si la istorie si geografie ( intelegeti voi de ce teste zic, alea ca sa vada prof a ce nivel e clasa )? si daca da, va rog mult sa-mi spuneti daca e greu la ist. si la geo., ne da intrebari usoare, adica din mare, sau cm? + de asta ce este un stat ( la istorie ), eu stiu ca planeta se imparte in continente, orase, judete. sate etc.! happy

Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Eu stiu ca sunt obligatorii, depinde de profesori, eu de exemplu nu am dat happy Si daca o sa dai o sa fie lucruri de cultura generala, nicidecum "chichite", pentru ca el vrea sa vada situatia clasei nu a fiecaruia in parte happy

2 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

S-au dat si acum 3 ani cand am intrat eu, dar nu s-au trecut, stai linistita. Testele alea sunt doar ca sa-si dea seama proful la ce nivel se afla intreaga clasa, sa aiba idee de lipsurile voastre si sa stie de unde sa inceapa cu materia, daca sa o repete si pe aia din anii precedenti. Bafta!

| DownTheStairs a răspuns:

Pai testele initial se vor da din materia clasei a 8a si nu cred ca vor fi foarte grele si oricum nu se trec happyFunda?