| lor3nutza a întrebat:

vreau sa dau la medicina si ma nevoie cde un liceu bun cu clase biologie-chimie si am auzit ca mai nou si liceul 'Gheorghe Lazar' (din Sibiu) cu toare ca este liceu de mate-info si mate-fizica are astfel de clase este adevarat? Va rog sa nu va dati cu parerea am nevoie de un cunoscator Funda

1 răspuns:
| GGL a răspuns:

Daca vrei sa mergi la medicina, poti sa urmezi cu incredere si un profil de mate-info, o sa ai acelasi numar de ore de biologie, o sa pierzi intr-a 12 cred cate o ora pe saptamana ceea ce nu este incredibil de mult.Profa mea de biologie a fost la mate-info in liceu si apoi a urmat medicina si spune ca nu a fost greu sa recupereze acele cateva ore pierdute.