| cristianahsm a întrebat:

Puteti sa lasati aici niste pareri despre CN Gheorghe Lazar? Si Lazar are mate-info intensiv engleza? Am trecut clasa a VIII-a si am nevoie pentru ca acesta ar fi liceul la care vreau sa merg. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Buna,din cate am auzit Lazar este greu/urat fiindca ca in orice liceu foarte bun trebuie sa inveti zi de zi si sa nu pierzi nici una.Parca Lazar are clasa de mate-info cu intensiv engleza sau intensiv informatica nu mai stiu sigur.Liceul mi se pare foarte bun si trebuie sa inveti ca sa ti pasul cu ceilalti elevi.In opinia mea este al doilea cel mai bun liceu din tara(primul zic ca este Vianu). Bafta happy

| cristianahsm explică (pentru Romeo44):

Mie sincer imi place sa invat si dupa o sa fac tot posibilul sa tin pasul da intru...media pe cei trei ani o am 9.95 si sper ca si la examen o sa fie bine.Multumesc mult pentru ajutor happy

| cristianahsm explică (pentru cristianahsm):

Daca*

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu acum am trecut a9-a si am intrat in Sincai, la mate-info.Initial,si eu voiam in Lazar, dar pe parcurs am auzit multe lucruri nasoale despre liceu.De exemplu, am auzit ca este numai " de fite" si ai nevoie de meditatii ca sa treci clasa.Acum nu stiu daca este adevarat sau nu.In principiu, este un liceu foarte bun, remarcandu-se prin activitati extrascolare.Multi spun ca aici nu se invata asa de mult ca in liceele supranumite inchisori ca Sava, Vianu, Sincai si Viteazul laughing Daca ai media 9, 95(si la examen iei tot pe acolo, pentru ca am vazut o gramada de cazuri si anul asta in care copii cu media 10 au luat la examen 8-9) si vrei sa inveti cu adevarat,iti recomand Sava,Vianu(in special),Sincai,Viteazul si Moisil. Daca vrei sa "ai viata",DAR SA SI INVETI, du-te in Lazar sau Spiru.
Intensiv engleza nu are deloc, la niciun profil sad Oricum, eu zic ca e prea devreme sa te gandesti la asta, inca nu ai dat simulari sau macar ceva legat de examen ca sa poti sa-ti afli adevaratul nivel.Bafta!