| FeliciaAndreea1 a întrebat:

Hey! Trec clasa a 8a si as vrea sa stiu cum sunt materiile in noul an (: Ce se studiaza la biologie, fizica, chimie, mate etc?
Anul precedent am facut biologie umana. Anul asta ce fel de biologie se studiaza? La chimie cum e?
Merci anticipat!
Dau funda (:

Răspuns Câştigător
| usernamealy a răspuns:

La biologie o sa fie un fel de materie despre toata natura. Ceva simplu, despre paduri, si despre animale si plante, doar ca nu atat de amanuntit, despre medii. La chimie, cred ca anorganica. Restul nu imi amintesc

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Biologie inumana. si chimie baga bine de tot:

https://www.youtube.com/watch?v=AKLQ5QsxqtI

| Δna a răspuns:

Păi la biologie o să înveţi tot despre corpul uman pentru că faci 2 ani la rând despre asta. La chimie - chimie anorganică, la fizică se face despre electricitate şi lentile (cred). La mate : polinoame functii, ecuatii de gradul 2, geometria în spaţiu. Cred că te-am ajutat