| gabriela111111111qqqqq a întrebat:

Hi! Am intrat la Alexandru Ioan Cuza din Iași,pe profil filologie. După cum știți înainte de a intra la un liceu trebuie să depui dosarul de înscriere, m-am uitat pe site-ul școlii și preciza ceva despre o fișa de înscriere.Acea fișa o primesc de la școală sau o pot găsi pe site?
Și îmi puteți spune cum sunt profesorii sau materiile?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa de inscriere a primesti de la liceu.
Posibil sa fie si pe internet, cauta site-ul oficial al liceului.
Despre profesori si materii vei afla dupa ce incep cursurile.

| YesorNo a răspuns:

Fisa de inscriere o primesti in momentul in care mergi sa te inscrii, nu iti face inca griji. Iar legat de profesori, din cate am auzit de la prieteni, sunt chiar ok. Materiile de la filologie sunt lejere, cat de cat. O sa iti faca putin probleme materiile de real(mate, chimie, fizica), pentru ca profesorii nu prea fac diferente in clasa a 9a intre profile. Ei vor sa vada cine si cum e interesat de aceste materii. Dar oricum, sa nu te astepti ca vei fi lasata in pace la cele de reallaughing. Istoria te va insoti la bine si la greu, dar si...latinalaughing
Mult succes:*