| boomoom a întrebat:

Hi! cine imi poate explica si mie treaba cu subordonatele circumstantiale?

Răspuns Câştigător
| pappzoltan17 a răspuns:

E foarte simplu, dintr-un complement circumstantial devine o completiva circumstantiala.Pui un verb si faci 2 propozitii.happy

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tu unde ai fost mai mult de un semestru? Sunt o gramada de circumstantiale care au inceput sa fie predate de prin noiembrie, din cate stiu.
In conditiile in care maine ai examen, nu prea cred ca te mai pot ajuta cu ceva.
Nu, mai bine, amani tu cu vreo 2 ani examenul ala?

| mrsjacksonhere a răspuns:

SPAMvote/11906/Login_11906

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Nici eu n-am inteles-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bebitza mica iar ai revenit? Si te mai intrebi de ce mai iau de tine! Pai daca tu stai pe TPU si intrebi prostioare in loc sa inveti ca lumea! Tu crezi ca noi suntem profi de serviciu ca sa iti explicam tie cum trebuie totul? Si mai ales fara specificari concrete! Manualul si caietul sa fie prietenul tau acum! Sper sa ne intalnim mai rar de la anul!
Succes maine!winking

| St3fanuTz a răspuns:

Pentru ce clasa sunt astea? ca eu habar nu am pe cuvant... sunt clasa a 5-a si nu am auzit de aSTa