| Nuconteazahihi a întrebat:

Hi, ştie cineva cam câte rânduri s-ar încadra într-o pagină de examen? Stiu că depinde de scris, dar zic aşa în general, la un scris mediu.
Si cum se calculează numărul de cuvinte la eseul de la bac? Gen câte pagini ar cuprinde 400 cuvinte?

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Se numara randurile de obicei, si se inmulteste cu numarul de cuvinte de pe un rand. Daca ai 40-45 randuri e bine, ai minim 400 de cuvinte (daca ai scris normal). Daca scrii foarte inghesuit, incapi si in 30 de randuri.

| Tramadol a răspuns:

Auzi dar, nu crezi ca e mai important continutul? Macar sa fie numarul de cuvinte singura problema la bac.

| AC4S4 a răspuns (pentru Tramadol):

E important numarul de cuvinte. Daca este sub 400 nu primesti deloc punctajul pentru redactare.

| Tramadol a răspuns (pentru AC4S4):

Am mai auzit asta, dar culmea e ca se tine cont numai la limita inferioara, la cea superioara, in mare parte, nu se tine cont. Depinde si cine corecteaza, am avut experiente interesante in anul in care am dat eu laughing

| AC4S4 a răspuns (pentru Tramadol):

Nu mai există limită superioară.

| RocketStarStar92 a răspuns:

Nu-ti numara nimeni cuvintele. Eventual verifica daca ai scris cel putin 40 de randuri, considerand ca un rand contine 10 cuvinte.