| IoanaTempah a întrebat:

Hi tpu big hug .
Are cineva un orar de clasa a 9a de la profilul mate-info simplu ?
Am intrat la acest profil si as vrea sa stiu ce ma asteaptalaughing

Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| elena13_5876 a răspuns:

In scoala mea exista 3 clase de mate-info si au urmatoarele orare:
9A(prima clasa de mate-info):Luni:mate, 3 ore info, fizica, biologie(se intra la ora 2)
Marti:romana, matematica, lb.incepatoare,geografie,chimie,religie
(se intra la 2)
Miercuri:matematica,romana,logica,lb. avansata,fizica, sport, muzica/desen(o saptamana. muzica-cealalta desen)(se intra la 1)
Joi:fizica,mate,romana,lb. incepatoare, info, istorie(se intra la 2)
Vineri:romana, lb. avansata, biologie, chimie, 2 ore info(se intra la 2)
9B:Luni:info,romana,mate,info,fizica,biologie(se intra la 2)
Marti:sport, lb. avansata, lb. incepatoare, geografie, romana, chimie(se intra la 2)
Miercuri:info, 2 ore mate,biologie,muzica/desen, fizica, romana(se intra la 1)
Joi:3 ore info, lb. incepatoare, logica, istorie(se intra la 2)
Vineri:mate,lb. avansata,romana,fizica, religie, chimie(se intra la 2)
9C:Luni:romana, fizica,lb, avansata, sport, biologie, geografie(se intra la 2)
Marti:2 ore mate,lb. incepatoare,romana, istorie, romana(se intra la 2)
Miercuri:2 ore info,chimie, mate, fizica, mate, lb. avansata(se intra la 1)
Joi:2 ore info, romana, lb. incepatoare, logica, religie(se intra la 2)
Vineri:2 ore info, biologie,muzica/desen, chimie, fizica(se intra la 1)
! La informatica exista mai multe specializari(deci sa nu te sperii unde scrie 3 ore info), dar nu le-am inteles prescurtarile.Acestea sunt:InfL(3 ore pe saptamana), TIC(2 ore pe saptamana) si InfC(1 ora pe saptamana).
Iti doresc succes de la anul si, mai ales, sa supravietuiesti la informatica(pentru ca se spune peste tot ca este foarte grea)!

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cum a zis eduardinoedy+5 ore de info si una de T.I.C

| Jony123 a răspuns:

Si eu am intrat la profilul asta si as vrea sa tiu orarul, cate ore de mate, cate de romana, daca se face sport, muzica si desen m-ar interesa... Sper sa nu se faca muzica, sport si desen...

| ancutzika27 a răspuns:

Http://ler.licee.edu.ro/orar/index.html
Aici e orarul de la liceul meu.9A e profilul mate-info
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| eduardinoedy a răspuns:

Pe saptamana vei avea asa: 4 ore de mate, 4 ore de romana, 1 ora de logica, 2 ore de chimie, 3 ore de fizica, 1 de geogra, 1 ora de isto, 2 ore de bio, 1 ora de religie, 1 ora de desen, 1 ora de muzica, 2 ore franceza, 2 ore de engleza, 2 ore de sport cam asa ceva

| moniic a răspuns (pentru eduardinoedy):

Si de informatica?thinking