| anonim_4396 a întrebat:

Iarasi eu, stiu...Deci imi place foarte mult de un baiat in zodia pesti[eu sunt fecioara], adica il iubesc foarte mult sincera sa fiu, suntem impreuna de cateva zile si ne tot certam.Acum problema e alta, uneori e prea indiferent si alteori imi spune ca ma iubeste.Nu stiu ce sa mai inteleg.Eu sunt o fire mai romantica, dar el cand mergem pe undeva sa ne plimbam nu ma tine de mana[bine uneori ma ia de gat], cand e cu prietenii se uita asa cu privirea lui de ingeras la mine=p~love struck dar nimic altceva[bine unui prieten bun de`al lui ii place de mine si poate d`asta se fereste sa nu-l faca sa sufere sau ceva de genul, cred]. Acum nu stiu ce sa mai fac m`a bulversat de tot vreau si eu niste sfaturi.

P. S. ma deranjeaza foarte mult faptul ca nu`si exteriorizeaza sentimentele]

Răspuns Câştigător
| Alexuuts a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa porti o discutie cu el. Sai zici ce simti si care-ti sunt pretentiile tale fata de el. Probleme nu e ca isi ascunde sentimentele pentru a nu-l ranii pe prietenul sau, problema este ca ii este frica de sentimentele lui, ii este frica de cum vei reactiona cand vei auzi ca te iubeste. NOROC!

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai na fiecare iubeste in felul lui important e ca te iubeste

| greenmile00 a răspuns:

Pai, daca sunteti impreuna de cateva zile nu prea cred ca e vorba de iubire, cel putin nu inca laughing) e mult prea devreme laughing)
iar legat de modul in care se poarta cu tine, chiar ar trebui sa porti o discutie cu el pe tema asta, sa vezi ce asteptari are el de la tine si sa ii spui ce asteptari ai tu de la el, si sa vedeti daca exista un comun acord.