| CatGirl a întrebat:

Imaginati-va ca sunteti un tanar absolvent de la sfarsitul sec. al 19-lea care ar vrea sa se dedice stiintei. Ce domeniu ati alege si de ce ati alege acel domeniu?

Răspuns Câştigător
| andalu a răspuns:

Imi cer scuze pentru postul neadecvat de dinainte, nu citisem bine intrebarea...
probabil as fi ales medicina, se murea f des de boli inca nedescoperite, mi-ar fi placut sa lucrez la descoperirea a noi medicamente si metode de a limita numarul de boli incurabile

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Chimia. Către sfârşitul sec al 19-lea chimia devenea o ştiinţă în adevaratul sens al cuvantului, era un domeniu relativ nou, se făceau descoperiri interesante şi utile, deveneai un deschizător de drumuri...

| Nastia a răspuns:

Informatica, pe asta o sa merg. e destul de tehnica, imi place designul, imi place programarea, o inteleg, ...imi place sa vad imediat cum din ceva apare altceva.imi place informatica. e foarte structurata.cred ca o sa se caute destul de mult informaticieni pasionati de ceea ce fac. daca tot suntem generatia care se dedica, calculatorului, de ce sa nu facem asta cu un scop si intr-un mod perfectionist?

| Bloo2 a răspuns:

Anatomie sau chimie big grin

| dix a răspuns:

Ingineria, revolutia industriala.

| dix a răspuns:

Alecor draga, secolul 19? dar cool, programare pentru viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fizica. S-au facut multe descoperiri in perioada aia.