| Helolita a întrebat:

Imi dati va rog niste sfaturi cum poti invata si memora mai usor si niste modele de teze (pe care le-ati avut voi ) in clasa 6 sem 2 la romana? Mersi,

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu mai fa prostia de a invata mecanic. Nu invata modele, invata materia si aplic-o!

| Alexandru_Andrei_1988_RTCD a răspuns:

Poti citi de mai multe ori, inchizi caietul si reproduci. Sau sa te asculte vreun parinte. Nu invata pe de rost! Invata esentialul pentru a-l introduce in orice text.

| Mihai_Tibi_1999 a răspuns:

Învață 40 de minute, dupa faci pauza aer etc! mănâncă. Ciocolată. "bena, domina" ajuta la invatat! Ciocolata face. Benandomina(simplu) ....nu bea cafea daca esti obosita ...manaca doar un mar... Pentru o gândire mai rapida mănâncă fructe verzi si rosii(mere, capsuni) ok toate fructele sunt ok dar astea ajuta!