| dya333 a întrebat:

Imi explica si mie cineva daca mai exista subiectul doi ce continea text argumentativ la bac anul acesta? Vad ca astia din minister fac schimbari cu cateva saptamani inainte de bac.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista. Chiar asa inapti sa fie? sa ne scoata si singurul subiect unde nu e necesar sa inveti... Nu prea cred ca modifica exercitiile, eu am inteles ca o sa fie doar subiecte diferentiate in functie de profil la partea a 3-a. Celor de la filologie li se va da analiza literara sau ceva de genul iar la restul ceva mai accesibil.