| Idc12345 a întrebat:

Imi poate da cineva programele pentru simularile din februarie ale evaluarii nationale?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Disciplinele la care se organizează simularea Evaluării Naţionale pentru elevii clasei a VIII-a, în anul şcolar 2013 - 2014, sunt: Limba şi literatura română (18 februarie), Limba şi literatura maternă - pentru elevii aparţinând minorităţilor naţionale care au urmat cursurile gimnaziale în limba maternă (19 februarie) şi Matematică (20 februarie).
Afişarea rezultatelor este programată pentru data de 7 martie." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20919

Vei da din materia care este în Programă şi care ar fi TREBUIT s-o faceţi până la data simulării!

Vezi modele de simulare la linkul :
https://www.google.ro/#q=modele+simulare+evaluare+nationala

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| herbil6 a răspuns:

Http://scoala6constanta.wordpress.com/......arie-2014/
uite acolo ca si eu am cautat fiindca si eu dau

| SportBoy a răspuns:

Poti cauta pe net cu cuvintele cheie,, programa simulare clasa 8''! Succes! Iti voi fi alaturi!