| Anonimul674 a întrebat:

Imi poate da si mie cineva un link cu materiile la care se da examenul de Bacalaureat?
Profil filologie.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

"Lista disciplinelor la care candidaţii susţin examenul de bacalaureat în sesiunile anului 2013 este cea aprobată prin ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 4800/2010 privind disciplinele şi programele pentru examenul de bacalaureat 2011. " ---cu un clik pe"disciplinele si programele pentru bacalaureat 2011" vei gasi filiera teoretica, profil umanist specializarea filologie :
http://www.ebacalaureat.ro/......3-183.html