| AdrianMihai a întrebat:

Imi puteti spune daca ti se ridica temperatura corpului daca maninci creta. FUNDA

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Da fiindca sunt niste reactii ale organismului cu creta care contin cantitate mare de carbonat de calciu. big grin funda?

15 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Cica da, dar nu ai numai febra, ci poate sa ti se faca rau, atat de rau, incat sa mergi la Urgente in spital! Acum depinde de organismul fiecaruia. Si stii... creta nu este facuta pentru a fi mancata, nu este nici drog. Este doar pentru a scrie pe tabla din cate stiu eu. Nu incerca sa mananci!

| xlollypop a răspuns:

Da, ti se ridica. Funda?:*:X

| Pinguuuin01 a răspuns:

Da,incepi sa fi cald ca si cum ai face febra. Funda?; o3

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Creca ai ceva la cap fara suparare.straight face nu ti se ridica daca vrei sa ti se ridice temperatura la corp fa o o baie rece sau calda.si iesi afara in frig in pantaloni scurti si in maieuoh go on

| AlexCrb a răspuns:

Abureala. Am incercat eu cand eram mai mic. Am reusit sa iau un 4 la lucrarea de care voiam sa scap.

| Adisoo09 a răspuns:

Se ridica, dar poti avea dureri de cap sau stomac.laughing).sau ti se poate face rau.

| Doreliana a răspuns:

Da,se ridica

| Pedrorock a răspuns:

Da ti se ridica dar are efect lent cateva ore bune si in functie de creta (una de proasta calitatate iti tine temperastura ridicata timp de 24 de ore aproximativ) funda?

| 000Diddy000 a răspuns:

Ce?! ce te-a apucat sa mananci creta?

| Blablabla0012 a răspuns:

Da, iti este sh raw simti nevoia sa vomiti, poate te doare sh capu.

| cherrybomb a răspuns:

Da faci febra de la cretahappy

| JustDoIt456 a răspuns:

Da, se ridica temperatura corpului timp de citeva minute. Poate aparea uneori si voma insa mai rar.

| St3fan97 a răspuns:

Da! Faci febra!

| denissa24 a răspuns:

Da ti se ridica eu in clasa a 4 a zis o colega de-a mea ca de la creta ti se ridica temp. eu am zis ca am curaj sa mananc si unii baieti au strigat "nu ai curaj nu ai curaj" eu am mancat dupa aceea imi vinea sa vomit si m-am dus la baie si am facut febra. funda?

| viktorius a răspuns:

Dupa cit timp se ridica temperatura dupa ce ai luat creta