| AvalohAlyn a întrebat:

Imi spune cineva mai multe informatii desprea Facultatea de Psihologie in general? Cum este,ce materii se studiaza... daca este grea, usoara..ce parere aveti despre domeniul PSIHOLOGIEI?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi, între tineri nu e așa bine văzută facultatea asta. Fiindcă din văzute și auzite acolo ajung majoritatea (fete în cea mai mare parte) care n-au știut unde să meargă altundeva, iar lucruri mărețe nu vor face după ce vor termina. Asta e părerea mea.

Poate sunt studenți la psihologie sau absolvenți chiar și îți pot confirma sau infirma, însă din ce văd eu, pe TPU e ruină de cunoștințe și umblă numai postări mediocre. Chiar îmi pare rău că nu prea mai există oameni care să ofere niște răspunsuri bune la întrebări mai serioase.

| andrupetre26 a răspuns:

Nu stiu cu ce se drege Facultatea de Psihologie dar mi.as fi dorit sa trec prin ea. Domeniul psihologiei nnu cred ca este greu. Profele mele de la liceu, tinere, spuneau ca nu e grea psihologie. Si înafara de asta te ajuta mult pe tine aceasta materie..si la rândul ei ajuta si pe altii prin tine. Mi.am dorit sa fiu psiholog, dar mi.e sila de facultate si nu prea le am eu cu învățatullaughing)