| anonim_4396 a întrebat:

In Bucuresti la Limbi straine engleza A germana B se da examen la ambele limbi?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Domeniul de licenţă Limbă şi literatură, Specializare A Engleză ai următoarele "Condiţii de admitere :
O probă scrisă cu două discipline (obligatoriu Engleză şi o altă limbă)" - SURSA :
http://www.unibuc.ro/......-_2015.pdf

"PRECIZĂRI CU PRIVIRE LA MODALITĂŢILE DE ADMITERE – FORME DE CONCURS :
 Pentru secţiile care organizează examen scris, disciplinele care pot fi alese sunt: engleză, germană, franceză, italiană, latină, portugheză, spaniolă, rusă, arabă, chineză, japoneză şi română (exclusiv probă de limbă). Se poate alege orice combinaţie de discipline, cu restricţiile prevăzute în tabelele de mai sus.
 Pentru aceste secţii, principalul criteriu de departajare e media aritmetică a notelor obţinute la cele două probe obligatorii.
 În cazul rezultatelor de egalitate, pentru secţiile Engleză, Germană, Franceză (secţii cu nivel avansat), departajarea se va face mai întâi pe baza notei obţinute la proba obligatorie respectivă, apoi pe baza mediei de Bacalaureat." - SURSA = Ghidul candidatului 2015 de la linkul :
http://lls.unibuc.ro/......2015-I.pdf

Toate cele bune!