| Benczik_Patrik_2000 a întrebat:

In ce consta ECDL si ce este mai exact?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| QWERTY55 a răspuns:

European Computers Driving Licence este un program recunoscut la nivel european. Consta in 7 examene iar la final primesti o diploma care atesta ca stii sa folosesti calculatorul (mai exact pachetul office si putin despre calculatoare, in general). E foarte util daca mergi mai departe pe info. Ajuta mult la angajare. Eu sunt student la Mate Info si ma bucur ca am facut ECDL-ul + ca e recunoscut peste tot in Europa.De obicei liceele organizeaza inscrieri pentru programul asta. Intreaba-ti profesorul de info de la liceu pentru mai multe detalii.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Certificat care atesta ca stii sa folosesti Microsoft Office.
Eu stiam ca unul din module s-a scos, deci au ramas 6. E destul de usor si iti echivaleaza examenul de TIC de la bac (adica nu mai dai competenta digitala, ai direct calificativul maxim acolo). Si na, nu strica o diploma in plus la CV.